Kategorie      
Novinky
Kantep - nový eshop

spustili jsme pro vás nový internetový obchod. Věříme, že se vám bude líbit. Pokud budete mít nějaké dotazy či náměty na zlepšení, neváhejte nás kontaktovat.

více

Náhradní plnění

Úvod Náhradní plnění

Naše vlastní společnost INO s.r.o. je zaměstnavatelem s více než 50% osob se zdravotním postižením, splňuje všechny podmínky dané zákonem a může Vám na nabízené produkty nebo služby nabídnout tzv. „náhradní plnění“. Současně jsme také členem Komory zaměstnavatelů zdravotně postižených a máme zájem podporovat další osoby se zdravotním postižením jejich přímým zaměstnáváním.

Základními dokumenty upravujícími problematiku tzv. „náhradního plnění“ jsou Zákon o zaměstnanosti č.435/2004 Sb., který byl v roce 2011 novelizován Zákonem č. 367/2011Sb.

 

1/ Co znamená pojem „náhradní plnění“?

Náhradní plnění je zákonem definovaná možnost, pro všechny zaměstnavatele s více než 25-ti zaměstnanci, kteří nezaměstnávají povinný 4% podíl osob se zdravotním postižením, nakupovat zboží přímo od zaměstnavatele s více než 50% osob se zdravotním postižením. Toto zboží je dodáno v tzv. „režimu náhradního plnění“.

 

Zaměstnavatel s více než 25 zaměstnanci má následující možnosti:

  1. přímo zaměstnávat osoby se zdravotním postižením

  2. spolupracovat se zaměstnavatelem zdravotně postižených / viz.výše /

  3. uhradit invalidní daň do státního rozpočtu

Případně může všechny tři uvedené způsoby kombinovat.

 

2/ Kolik potřebuji utratit v režimu „náhradního plnění“?

Využijte tento kalkulátor náhradního plnění – je to jednoduchá tabulka, kde lze přesně vypočítat potřebnou částku.

 

V případě, že máte zájem o další informace k problematice náhradního plnění, neváhejte se na nás obracet s vašimi dotazy!

Copyright 2020 - 2021 © kantep